Szorowaki to urządzenia pozwalające na bardziej wydajne, szybsze i dokładniejsze realizowanie dotychczasowych prac. Są przystosowane do czyszczenia powierzchni o dużym rozmiarze, niezależnie od sposobu ich wykończenia, miejsca ulokowania oraz specyficznych potrzeb. Szorowarki z powodzeniem stosuje się w zakładach pracy takich jak sklepy, magazyny, hale produkcyjne. Wszędzie tam, gdzie liczy się zwiększenie efektywności realizowanych prac porządkowych można stosować szorowarki. W tym artykule przybliżamy najważniejsze parametry ich pracy podpowiadając – jak wybrać urządzenie najlepiej dopasowane do własnych potrzeb.
Korzyści z wyboru szorowarki
Użytkownicy szorowarek dysponują nowoczesnym, ergonomicznym i wysoce efektywnym urządzeniem, które pozwoli zachować czystość bez większego nakładu sił i pracy. Automatyzacja przebiegu sprzątania niesie z sobą wiele korzyści – oszczędność czasu, szybsza realizacja obowiązków, mniejsze obciążenie względem pracowników. Ponadto szorowarki gwarantują wyższy standard czystości, usuwając wszelkie zabrudzenia, nawet te najbardziej oporne. Co nie mniej ważne, szorowarki wykonują kilka czynności w sposób zautomatyzowany i kontrolowany – aplikowanie środków czyszczących, mycie na mokro, polerowanie i osuszanie powierzchni.
Rodzaje dostępnych szorowarek
Wśród dostępnych szorowarek znajdziemy urządzenia pracujące ze zróżnicowaną mocą, o odmiennym sposobie zasilania, rozmiarze i dodatkowych funkcjach. Najprostsze urządzenia to obsługiwane ręcznie, jednotarczowe szorowarki, przeznaczone przede wszystkim do pracy na niewielkim obszarze. Najbardziej zaawansowane to przemysłowe polerki, przystosowane do obsługi dużych obszarów. Warto zwrócić uwagę na możliwość wymiany szczotek lub padów, dzięki czemu urządzenie będzie gotowe do pracy na różnych typach powierzchni.
Najważniejsze kryteria zakupowe szorowarki
Sposób zasilania wpływa na przydatność szorowarki w konkretnym zakładzie pracy. Urządzenia zasilane sieciowo pracują z większą mocą, jednak ich mobilność jest ograniczona przez długość przewodu. Szorowaki akumulatorowe występują w szerokiej palecie wydajności, a ich pracy nie ogranicza żaden przewód, a jedynie pojemność akumulatora.
Rozmiar urządzenia ma wpływ na jego przystosowanie do pracy w konkretnym miejscu. Powinno mieścić się w alejkach, gwarantując swobodne skręcanie oraz wykonywanie innych manewrów. Ma to szczególne znaczenie w takich miejscach jak sklepy i magazyny, w których szorowarki przemierzają liczne ciasne alejki.
Pojemność zbiornika na wodę i środki czyszczące jest ważna z uwagi na komfort obsługi urządzenia. Parametr ten powinien zostać dopasowany do zamierzonej częstotliwości i intensywności wykorzystania szorowarki. Im większy jest zbiornik, tym rzadziej będziemy musieli go uzupełniać.
Kolejne istotne kryteria zakupowe to liczba i typ zastosowanych szorowarek, możliwość regulacji pracy szczotki oraz siły jej nacisku, obecność systemów ssących oraz dodatkowych funkcji zgodnych z przeznaczeniem danego urządzenia.
Leave a Comments